Synergia – 8 sesja szkoleniowa w Rydze, Łotwa

zdj wyklady
zdj wyklady
zdj wyklady

W dniach 23 – 25.02.2022r. odbywa się ósma sesja szkoleniowa – wyjazdowa w Rydze (Łotwa), w ramach II edycji projektu Synergia. W sesji udział biorą przedstawiciele administracji publicznej z Polski, Bułgarii, Łotwy i Węgier.

Program

Na program sesji składają się dwie części: sesja edukacyjna oraz druga część sesji peer learningowej – podsumowującej wiedzę oraz umiejętności nabyte podczas realizacji II edycji projektu Synergia.

Zaplanowano zajęcia w następujących obszarach tematycznych:

  • świadome przywództwo,
  • wyzwania zarządcze w instytucjach administracji publicznej.

W ramach dnia łotewskiego uczestnicy sesji wzięli udział w zajęciach z zakresu świadomego przywództwa. Idea świadomego przywództwa jest  związana z koncepcją uważności, ponieważ pozwala liderom być świadomym zmian w ich otoczeniu i znaleźć najlepszy sposób na interakcję z tym, co się w danej chwili dzieje. Świadome przywództwo to świadome spojrzenie lidera na siebie, świadomość własnych potrzeb i stanu umysłu. Świadomy lider nie przedkłada swoich potrzeb ponad wszystko inne, umie identyfikować się z potrzebami innych, aby być na nie wrażliwym, a przez to skutecznym.

W czasie sesji peer learningowej uczestnicy kontynuują analizę dobrych praktyk pod kątem ich praktycznego zastosowania w administracji publicznej oraz przygotowują rekomendacje w zakresie ich wdrażania.

 

Partner

Współorganizatorem sesji jest partner projektu – Latvian School of Public Administration (LSPA)  z Łotwy.